Příslušenství textilních hal

Opláštění

Druh plachty určuje výrobce a je zavislý na rozponech stanových hal.

SIOEN B 8103: textilie s PVC zátěrem, textilie 100% PES (dostava 8×8), nánosovaná PVC s gramáží 650 g/m², oboustranně lakovaná Siofluo, vodovzdorná, samozhasitelná, světlopropustná, odolná vůči UV záření a plísním (pevnost v tahu 2500 N/5 cm, teplotní odolnost -30/+70 °C). Třída hořlavosti B, DIN 4102 B1, M2. Životnost cca 10let. Barevné provedení plachet viz níže.

SIOEN B 9000: textilie s PVC zátěrem, textilie 100% PES (dostava 9×9), nánosovaná PVC s gramáží 680 g/m², oboustranně lakovaná, vodovzdorná, světlopropustná, odolná vůči UV záření a plísním (pevnost v tahu 3000 N/5 cm, teplotní odolnost -30/+70 °C). Třída hořlavosti E. Životnost cca 10let. Barevné provedení plachet viz níže.

SIOEN B 9103: textilie s PVC zátěrem, textilie 100% PES (dostava 9×9), nánosovaná PVC s gramáží 680 g/m², oboustranně lakovaná Siofluo, vodovzdorná, samozhasitelná, světlopropustná, odolná vůči UV záření a plísním (pevnost v tahu 3000 N/5 cm, teplotní odolnost -30/+70 °C). Třída hořlavosti B, DIN 4102 B1, M2. Životnost cca 10let a více. Barevné provedení plachet v bílé barvě.

SIOEN B 9113: textilie s PVC zátěrem, textilie 100% PES (dostava 9x9), nánosovaná PVC s gramáží 730 g/m², oboustranně lakovaná Siofluo, vodovzdorná, samozhasitelná, světlopropustná, odolná vůči UV záření a plísním (pevnost v tahu 3000 N/5 cm, teplotní odolnost -30/+70 °C). Třída hořlavosti B, DIN 4102 B1, M2. Životnost cca 15let. Barevné provedení plachet v bílé barvě.

Serge Ferrari PRECONTRAINT 782: textilie s PVC zátěrem, textilie 100% PES (dostava 9x9), nánosovaná PVC s gramáží 780 g/m², speciální oboustranně lakovaná PVDF na bázi polyamidu - zvýšená samočistitelnost a životnost plachty, vodovzdorná, samozhasitelná, světlopropustná, odolná vůči UV záření a plísním (pevnost v tahu 3500 N/5 cm, teplotní odolnost -30/+70 °C). Třída hořlavosti B, DIN 4102 B1, M2. Životnost cca 20let. Záruka 7let!! Barevné provedení plachet v bílé barvě.

B 9000B 8103 M2

Vchodové lišty na lanku

Posuvné vchodové lišty na lanku jsou zavěšeny pomocí pojezdových kladek na vodících lanech a jsou součástí dělených plachtových bočnic. Systém uchycení slouží ke snadnému rozhrnování plachet a zároveň splňuje požadavky na uzamykatelnost vchodových plachet. Efektivní a plně funkční řešení z hlediska cenové náročnosti.

příslušenstvípříslušenstvípříslušenstvípříslušenství

Vchodové lišty na kolejnici

Posuvné vchodové lišty na kolejnici jsou zavěšeny pomocí pojezdových kladek na vodících kolejnicích a jsou součástí dělených plachtových bočnic. Systém uchycení slouží ke snadnému rozhrnování plachet a zároveň splňuje požadavky na uzamykatelnost vchodových plachet. Tento systém je robusnější a snáze se ovládá než v případě vodícího lanka. Ještě více efektivnější a plně funkční řešení ve střední cenové hladině.

Vchodové lišty na kolejniciVchodové lišty na kolejniciVchodové lišty na kolejniciVchodové lišty na kolejnici

Dělené bočnice a dveře

Dělené bočnice slouží především jako vstup do textilní haly nebo jako větrací segment v případech, kdy není kladen důraz na uzavřenost prostoru. Jsou vyrobeny z textilie a mohou být uzavřeny třmeny s popruhy nebo posuvnými lištami a rozhrnuty až do šíře celého segmentu. Další řešení vchodu je pomocí plachtových dveří (jednokřídlé nebo dvoukřídlé), které jsou zakomponovány do ocelového rámu, možnost i uzamčení.

Dělené bočnice a dveřeDělené bočnice a dveřeDělené bočnice a dveřeDělené bočnice a dveře

Posuvná vrata

Vnitřní posuvná vrata s ocelovým rámem a plachtovou výplní jsou odsouvatelná na konzolové kolejnici pomocí pojezdových kladek s možností uzamčení, pomocné podpěry jsou vyrobeny z hliníkového profilu, povrchová úprava zinkováním, vjezdovou šířku a výšku nastavíme dle Vašeho zadání.

Posuvná vrataPosuvná vrataPosuvná vrataPosuvná vrata

Větrací otvory

Průduchy větracích otorů jsou umístěny do štítových ploch textilních hal. Jsou vyrobeny z materiálů zabraňujících pronikání mechanických nečistot. Za nepříznivého počasí lze otvory uzavřít roletkou. Možnost instalace střešních ventilačních rotačních komínů případně podlahových výdechů v bočnicích plachtového opláštění.

Větrací otvoryVětrací otvoryVětrací otvoryVětrací otvory

Osvětlení

Osvětlení textilních hal je zpravidla řešeno pomocí zářivkových lamp umístěných paralelně za sebou ve střešní části hřebenových spojů. Intenzita osvětlení záleží na konkrétních požadavcích a dle toho je rozsah celé instalace spočítán. Zapojení je možné provést i s el. rozvaděčem.

OsvětleníOsvětleníOsvětleníOsvětlení

Spojovací průchody

Spojovací průchod je ocelová nebo hliníková montovaná klec s povrchovou úpravou zinkováním a eloxem. Vrchní část je řešena jako sedlová střecha, plachtové opláštění kotvené pomocí hliníkových drážkových lišt a kédrů. Propojení mezi stávající budovou a textilní halou je řešeno pomocí kotevních paždíků a konzol, vlastní podlahové kotvení funguje přes patky. Systém zaručuje neprodyšné propojení mezi textilní halou a stávající budovou.

Spojovací průchodySpojovací průchodySpojovací průchodySpojovací průchody

Přepažení hal

V případě potřeby rozdělit vnitřní část haly na několik samostatných celků nabízíme řešení v podobě přepažení. V přepažení je možná instalace průchozích dveří.  

Přepažení halPřepažení halPřepažení halPřepažení hal

Okapy

Při sestavení několika textilních hal dohromady nabízíme možnost propojení jednotlivých konstrukcí v jeden celek pomocí plechových okapů (koryt) a tím tak zvětšit jednolitou zastřešenou plochu. Tento okapový systém je funkční i při napojení haly na stávající budovu. Případně ho lze použít i samostatně tam kde je třeba odvést vodu.

OkapyOkapyOkapyOkapy

Spodní lemování

Stavebnicový konstrukční systém stanových hal ve standardu neumožňuje zaizolování spodní hrany opláštění proti podtékání vody v místech nosných patek. Tato úprava slouží k většinovému zabránění podtékání dešťové vody ve spodní hraně stanové haly do její vnitřní části. Jedná se o dodatečné prodloužení spodního lemu krycí plachty a v obvaření nosných patek plachtovinou. Prodloužená část plachtoviny se pak svede do zemní drenáže či mimo plochu stavby. Úpravu je třeba předem konzultovat a je závislá na stavební připravenosti stavebního podkladu. Dle toho se pak určí přesné provedení.

Spodní lemováníSpodní lemováníSpodní lemováníSpodní lemování

Reference